• s1.jpg
  • s2.jpg
  • s3.jpg
  • s4.jpg
  • s5.jpg
  • s6.jpg
  • s7.jpg
  • s8.jpg

Fale radiowe(termolipoliza / termolifting) wykorzystywanie są w zabiegach niechirurgicznego odmłodzenia skóry, polegających na oddziaływaniu na położone głębiej warstwy kolagenu. Urządzenia generujące takie promieniowanie zostały dopuszczone przez FDA do nieinwazyjnego leczenia zmarszczek i zmarszczek mimicznych. Rezultaty widoczne zaraz po zabiegu mają tendencje do polepszania się w miarę upływu czasu (po paru miesiącach, mogą utrzymywać się przez kilka lat)

Działanie na tkankę:

Fale radiowe docierają do głębszych warstw skóry i działają na włókna kolagenu (efekt termiczny) natomiast warstwy powierzchowne pozostają niezmienione na skutek zastosowanego chłodzenia.
Dzięki termicznemu „szokowi” włókna kolagenowe ulegają intensywnemu skurczeniu, a następnie naprężeniu, co wpływa na poprawę ich struktury i powoduje ich odnowienie.
Podniesiona temperatura pobudza jednocześnie fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za napięcie i elastyczność skóry.
Występująca przy tym selektywna termoindukcja doprowadza o rozpadu tłuszczu (lipoliza) bez niszczenia lub uszkadzania otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych.
W ten sposób można zredukować cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej lub zregenerować zwiotczałą skórę na twarzy i ciele

Efekt leczniczy:

Po jednym zabiegu podgrzana tkanka kurczy się natychmiast, dlatego drobne zmarszczki zredukują się a skóra staje się gładsza, wrażliwsza i bardziej jędrna.
Po jednej serii zabiegów: Włókna kolagenowe są zregenerowane na dłuższy okres czasu, skóra staje się gładsza i jędrniejsza, zmarszczki zostają zredukowane a skóra jest zbita i jędrna.
Zabiegi można wykonywać u osób w różnym wieku jednak lepsze efekty osiąga się u osób młodych. Po 60 roku życia struktura kolagenu nie daje się już tak stymulować i efekty terapii mogą być niezauważalne.

Fale Radiowe RF stosowana w połączeniu z ultradźwiękowym rozbijaniem tłuszczu:

etap 1 - masaż głowicą RF do wcześniejszego rozgrzania obszarów poddawanych zabiegowi ultradźwiękowego rozbijania komórek tłuszczowych w celu rozluźnienia tkanki tłuszczowej i upłynnienia zawartości komórek tłuszczowych,
etap 2 - masaż ultradźwiękowy,
etap 3 - masaż głowicą RF po zabiegu ultradźwiękowym gwałtownie zwiększa metabolizm w tkankach oraz przyspiesza pracę układu limfatycznego co wspomaga pozbycie się uwolnionego tłuszczu oraz zwiększa gęstość i napięcie skóry.
Możemy również wykonywać samodzielny zabieg RF mający na celu poprawę gęstości i napięcia skóry ramion, ud, łydek oraz brzucha i talii.

Zastosowanie RF:

· Ujędrnianie skóry na twarzy

· Usuwanie drobnych zmarszczek

· Ujędrnianie skóry podbródka i szyi

· Poprawa stanu skóry zwiotczałej

· Usuwanie zmarszczek na czole

· Zmniejszenie "worków pod oczami" i "kurzych łapek"

· Lifting piersi

· Modelowanie talii

· Modelowanie kształtu brzucha

· Modelowanie kształtu pośladków i nóg

· Poprawa stanu skóry na dłoniach

· Redukcja zmarszczek nosowo-wargowych

· Odchudzanie ramion i nóg

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu RF:

· Rozrusznik serca

· Nowotwór i leczenie promieniowaniem jonizującym

· Ostre stany zapalne

· Zaburzenia czucia

· Zaburzenia ukrwienia obwodowego

· Skłonność do krwawień z przewodu pokarmowego

· Ciąża i karmienie piersią

· Zaćma

· Metalowe implanty w pobliżu okolicy zabiegowej


Ostrożnie należy postępować w przypadku zaburzeń hormonalnych (nadczynność tarczycy, cukrzyca) oraz nadciśnienia.


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem