• s1.jpg
  • s2.jpg
  • s3.jpg
  • s4.jpg
  • s5.jpg
  • s6.jpg
  • s7.jpg
  • s8.jpg

Fotoodmładzanie IPL+RF jest skutecznym i bezinwazyjnym zabiegiem dającym spektakularne i długo utrzymujące się efekty. Łączy w sobie likwidację zmarszczek, zwężenie porów, usuwanie przebarwień na skórze (między innymi plam po słonecznych, starczych zmian barwnikowych, rumienia) oraz zamykanie naczynek i pajączków pod skórą.

Pulsujące Światło o odpowiedniej długości fali pobudza komórki skóry właściwej do regeneracji i odbudowy kolagenu, co powoduje wygładzenie skóry twarzy i ogólną poprawę jej kondycji.

W przypadku popękanych naczynek, pajączków, energia światła z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Proces ten powoduje zniszczenie ściany naczynia, które później jest usuwane z organizmu. Przy małych naczynkach wystarcza jeden zabieg, przy większych powierzchniach może istnieć potrzeba powtórzenia zabiegu od 3 do 5 razy w odstępach 3 tygodniowych.

Zabiegi z użyciem systemu IPL+RF nie wykluczają z życia codziennego i nie pozostawiają blizn. Po przeprowadzeniu serii zabiegów następuje ogólna poprawa wyglądu skóry – poprawa kolorytu, wygładzenie, rozświetlenie, przez co wyglądamy młodziej.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie 4 do 6 zabiegów (co 3-4 tygodnie), natomiast efekty są widoczne po 1-3 zabiegach. W celu utrzymania efektów rekomenduje się również zabiegi przypominające (jeden lub dwa razy w roku).

UWAGA! Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie IPL+RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji.

Przygotowanie do zabiegu:

- nie należy opalać skóry na słońcu ani w solarium przed zabiegiem, w przypadku mocnej opalenizny do 4 tygodni przed zabiegiem (opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej)

- W przypadku stosowania kremów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi należy zaprzestać ich stosowania na miesiąc przed zabiegiem

- Tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków i ziół fotouczulających: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp.

Zalecenia po zabiegu:

- należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddane zabiegowi części ciała lub używać kremów do opalania z wysokim filtrem (od 30SPV) przez okres 4 tygodni od wykonania zabiegu,

- nie zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, niektóre leki).

Przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania (jak przy fotodepilacji):

- Ciąża i karmienie piersią

- Opalenizna (również solarium- 4 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.)

- Choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, trądzik różowaty)

- ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym

- Kremy z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)

- Leki światłouczulające, retinoidy

- Zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)

- Skłonność do przebarwień

- Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)

- opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)

- Botox i wypełniacz (6 miesiącach od zastosowania można wykonywać zabiegi)

- Cukrzyca - przebyte i czynne nowotwory skóry

- radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy

- implanty wewnątrz ciała, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa

- stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem